Hliníkové dvere


Dvere z hliníka z profilu ALIPLAST
Aliplast je svetovo známou firmou zaoberajúcou sa výrobou systémov z hliníka. Sídlo firmy Aliplast leží v Belgicku v meste Lokeren. V poľskom meste Lublin je umiestnený rozľahlý sklad profilov a príslušenstva, ktorý urýchľuje dodaciu lehotu.Dnes Aliplast svojim zákazníkom môže ponúknuť hliníkové systémy okien a dverí (Imperial, Superial, Econoline a Triline), zimné záhrady so zastrešením (Aliver, Pergola system, Victorian roof). Systémy sú rozdelené do dvoch hlavných skupín – s tepelnou izoláciou a bez nej. Celková ponuka je dnes tak široká, že Aliplast dokáže uspokojiť aj tých najnáročnejších zákazníkov.Firma je certifikovaná podľa ISO9001, spolupracuje s architektami, výrobnými a stavebnými firmami.

Hliníkové dvere Imperiál


CHARAKTERISTIKA:
Imperial je trojkomorovým teplým systémom pre konštrukcie okien, dverí a stien. V profiloch je vytvorený tepelný most o šírke až 24 mm. Systém je vhodný pre prostredie s väčšími výkyvmi teplôt. Tento systém je tvorený dvomi lisovanými profilami, ktoré sú oddelené polyamidovým pásikom posileným sklenným vláknom. Takáto konštrukcia je po nalakovaní povrchu zárukou dokonalej izolácie. Súčiniteľ prenikania tepla Ur je v tomto systéme 2,2-2,3 W/m2K, čo ho podľa materiálovej normy DIN 4108 klasifikuje do skupiny 2,1 wg. Pri použití izolačného skla s U 1,1 dosahuje väčšina stien (v závislosti od rozmerov a tvaru) hodnotu U 1,7 W/m2K. Univerzálnosť využitia tohoto systému je daná jeho vhodnými parametrami šírky 65mm (rámy okien, dverí, priečky a krídla dverí) a 74mm (okenné krídla). Hrúbka stien je 1,7-2,0mm. 

Hliníkové dvere TrilineHliníkové dvere Triline


CHARAKTERISTIKA:
Triline je trojkomorovým systémom s tepelným mostom o šírke 14,8 a 17mm posilneným o sklenené vlákno. Systém je vhodný pre okná, dvere a steny s možnosťou zasklenia jednoduchým sklom i dvojsklom. Systém Triline má tú výhodu, že je plne kompatibilný s inými systémami Aliplastu. Súčinitel prenikania tepla Ur je v tomto systéme 2,8 W/m2K, čo ho podľa materiálovej normy DIN 4108 klasifikuje do skupiny 2,2 wg. Pri použití izolačného skla s U 1,1 dosahuje väčšina stien (v závislosti od rozmerov a tvaru) hodnotu U 1,9 W/m2K. Univerzálnosť využitia tohoto systému je daná jeho vhodnými parametrami šírky 51mm (rámy okien, dverí, priečky a krídla dverí) a 60mm (okenné krídla).Hrúbka stien je 1,7-2,0mm.