Profily - 5-komorový systém ZENDOW


Profily pre plastové okná a dvere z ponuky Deceuninck garantujú kvalitu, funkčnost a moderný nadčasový vzhľad. Kôli využitíiu vysoko odolného materiálu PVC vlastnej výrobi preukazujú plastové dvere a vysoko kvalitné plastové okná vlastnosti, ktoré ocení každá domácnosť. Tvar a materiál tesnenia spoločne s maximálnou kontaktnou plochou na okennom ráme a krídle zajisťuje, že plastové dvere a okná perfektne udržujú teplo a výborne zvukovo izolujú.

Najpredávanejší modelový rad firmy DECEUNINCK.

Vlastnosti profilu plastových okien Zendow:

  • elegantný a zaoblený tvar
  • počet komôr 5
  • tepelná izolácia - Uf =1,21 W/m2.K
  • zvuková izolácia - Rw až 43 dB (podľa použitého skla)
  • sú opatrené euro drážkou pre kovanie, osová vzdálenosť 13 mm
  • vysoká bezpečnost proti vylomeniu.
  • široká ponuka farieb

Okno zendow dáva presnosť elegantnej striedmosti a ponúka sa ako systém spájajúci architektonický a dekoratívny štýl. Je to moderné okno, krásne zvnútra ako aj zvonku..
Dizajnéri využili tiež možnosti symetrického profilu, čo oknu dodáva ten správny vzhľad.Existuje v dvoch prevedeniach s hladkým a predsadeným krídlom.Má hladký povrch čo zaručuje ľachkú údržbu.     
Geometrické poňatie profilu poskytuje vďaka sklonu drážky dokonalý a spoľahlivý odvod vody. Tento systém umožňuje vznik suchého pásma, ktoré chráni kovové časti celoobvodového kovania, a ktoré delí vnútornú časť rámu, krídla a stĺpiku na zónu suchú a odtokovú. Odtoková zóna zabezpečuje dokonalý odvod vody. Suchá zóna je určená pre fixáciu bezpečnostných rámových uzáverov.

Tepelne izolačné vlastnosti - PVC dobre izoluje samo o sebe, je to ideálny materiál k dosiahnutiu tých najlepších tepelnoizolačných vlastností. Zendow vďaka dômyselnej konštrukcii znamená lepší výsledok pri rovnakých rozmeroch okien a dverí než ako je bežné. Koeficient prestupu tepla rámu a krídla zendow s výstuhou je 1,267W.m-2.K-1. Tepelná strata je priamo úmerná koeficientu prestupu tepla. Vysoký koeficient predpokladá vysokú stratu energie, nízky koeficient teda vyjadruje dobrú izolačnú schopnosť.
 
Zvuková izolácia - PVC má rovnako ako v prípade tepelnej izolácie, tak isto aj výnimočne dobrú schopnosť izolácie zvukovej. Tvar a hmota tesnenia s maximálnou kontaktnou plochou na okennom ráme a krídle naviac zaisťujú mimoriadnu odolnosť.

Veľká životnosť - Profily Deceuninck sa vyrábajú z kvalitného tvrdého modifikovaného PVC, ktoré je vlastným výrobkom firmy Deceuninck. Systém univerzálneho dorazového tesnenia je jedinenčným a optimálnym geometrickým riešením prispôsobeným konceptu profilov. Je vyrobené z vysoko kvalitného materiálu (sivé tesnenie - z EPDM etylen - propylen - dien - polymer). Bežné čierne tesnenia sa vyrábajú z pryže, ktoré má mnoho negatívnych vlastností. Časom pôsobením počasia stráca pružnosť, praská a tým stráca svoju tesniacu funkciu. Tesnenie je do profilov osadené už pri výrobe profilov, čo dáva predpoklad pre stabilnú kvalitu jeho uloženia.

Maximálna bezpečnosť - Okno zendow je kompatibilné so všetkými typmi bezpečnostných kovaní. Prináša rôzne riešenia otázok bezpečnosti:
u všetky druhov kovaní existuje možnosť upevniť uzávery do oceľovej výstuhy v PVC profile,
možnosť použitia bezpečnostných rámových uzáverov,
optimálny koncept krídla.
Rám je navrhnutý tak, že sa dá i po inštalácii okna dodatočne vybaviť stredovým tesnením, ktoré Vám bezpečne zaručí najlepšie tepelne-zvukové izolačné vlastnosti. Kombinácia zendow, bezpečnostného skla a kovania bude tvrdým orieškom pre prípadného zlodeja.

Neobmedzený spôsob použitia - Návrhom a koncepciou sa okno ľahko včlení do štýlu Vášho domu. Okna, vchodové dvere alebo posuvné dvere rôznych tvarov a veľkostí navrhneme tak, aby optimálne vyhovovali požiadavkám na estetiku, bezpečnosť, izoláciu a bezchybnú prevádzku.